Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Романковецька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04418009) був реорганізований і увійшов до складу Сокирянської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія


Перша письмова згадка про заснування села Романківці датується 1565 роком у молдавських хроніках, то від цього часу і беремо відлік у літочисленні історії села. Однак окремі джерела свідчать про те, що в урочищі Карликовому люди селилися ще в 1390 році.

Основним заняттям жителів села було і є землеробство, тваринництво, ткацтво.

У 1878 році в селі було побудовано першу початкову школу /стару/. З 1882 року починає функціонувати 1-класне Міністерське училище. Початкова п’ятикласна освіта в Романківцях запроваджується в 1916 році. В 1925році населення села може здобувати семирічну освіту, а в 1928 році - засновано школу-агріколу. В 1946 році організовано школу ліквідації неписьменності. З 1953 року по сьогоднішній день в селі діє десятирічка.

У 1892 році було введено в дію Романковецьку волосну лікарню засновану дворянином М.М. Крупенським. З 1875 року в межах романковецьких земель було розпочато будівництво залізничної дороги. і у 1893 році введено в дію залізничний вокзал ст. Романкоуци. Ділянкою Романкоуци – Васкауци пройшов перший потяг.

У 1894 році введено в дію Нову романковецьку церкву. Хорові та вокальні колективи аматорів села під керівництвом Є. Музики, В.Чижика, В.Букатаря були кращими в районі та області. Духовий оркестр під керівництвом Підгородецького Г.А. виступав на обласних та республіканських конкурсах. Танцювальний колектив учителів користувався авторитетом у глядачів сільської, районної, обласної та Окницької сцени Республіки Молдова.

Сестрички Марія та Ірина Серотюки є учасниками міжнародних конкурсів юних баяністів, де займали призові місця в Італії, Іспанії, Німеччині, Латвії, Росії.

Ткані майстринями села Бурдейною П.Л., Бурдейним М.Ф., Щербатою А.Ф. рушники і килими були кращими в районі та області. Художники-оформлювачі Кльофас В.П., Рипусь О.З. своєю працею і творчість прикрашають будівлі громадян.


СОЦІАЛЬНО - ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СЕЛА

Після реформування АПК в селі утворились такі агроформування: СТзОВ “Романковецька нива”, СТзОВ “Романковецьке”, СВК “ДІВВА-4”, Корпорація “Романковецьке МТС”, СВК “Злагода”, ПОАП “Промінь-2002”, ТОВ «Сварог Буковини» та інші.

Проведено персоніфікацію земель пайового фонду, завершується виготовлення державних актів на право на земельну частку (пай). 301власник земельної частки (пай) самостійно ведуть товарне виробництво, а решта-заключили договора оренди з керівниками утворених агроформувань.

Активно розвивається підприємництво. Завдяки розвитку приватного сектора цього року введено в дію такі торговельний магазин «Аліна».Активно діє торговий комплекс “Рута” «Імпульс», «Імперія» де відкрито відділ продовольчих товарів, відділ промислових товарів, відділ побутової техніки та кафе. В селі працює 13 магазинів,  6 кафе; дві аптека та аптека ветеринарної медицини “Діамант”. Активно діє МП “Каштан” по наданню різних послуг населенню: пошив одягу, перукарня. Відкрито салон ритуальних послуг “Зодіак”.

Переробкою сільськогосподарської продукції займаються приватні підприємці Зубаль В. П., Чумак М.О., Кувіла М.В.; збором і реалізацією сільськогосподарської продукції займається п.п Мельник В.В. 281 Романківчан займаються різними видами підприємницької діяльності.

В 1993 році у 200 метрах від села Романківці було підведено газопровід високого тиску та змонтовано газорозподільчу станцію. А на сьогоднішній час в селі газифіковано Романковецьку гімназію та дитячу установу “Чебурашка”, дільничну лікарню та будинок пристарілих, адмінбудинок. Зареєстровано і успішнло працюють 54 вуличних товариств по газифікації житлових будинків, які за кошти громадян села збудували газопровід протяжністю біля 70 км. Газифіковано більше 95% житлових будинків.

Побудовано дитячу спортивну школу та площадку.

На сьогодні в селі функціонують ДНЗ “Чебурашка” Романковецька гімназія,Амбулаторія загальної практики сімейної медицини.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *